Ze stejný planety

Tým nadačního fondu

 

 

Petra

zakladatelka, předsedkyně správní rady

Jsem maminka dvou dětí, devítiletého Jakuba a tříletého Davídka, spolu s manželem žijeme v menší obci u Prahy. Když se Davídek po regresu v roce a půl přestal vyvíjet jako běžné zdravé děti a později dostal diagnózu Dětský autismus, změnil se život celé rodině.

Rozhodli jsme se jít cestou ABA terapie, která je pro nás nadějí, že Davídek udělá velké pokroky, aby mohl jednou navštěvovat běžnou základní školu a v dospělosti bude plně soběstačný. Měli jsme to štěstí, že jsme terapii zahájili již v jeho třech letech, což mnoho dětí nemůže kvůli nedostatku odborníků v ČR a také časové a finanční náročnosti pro rodinu.

Doufám, že společně přispějeme k tomu, aby i ostatní děti s autismem dostali šanci do života!  

 

Markéta

zakladatelka, členka správní rady

Jmenuji se Markéta Keen a jsem maminkou 3 kluků, devítiletého Daniela a pětiletých dvojčat Morgánka a Damiánka. Právě život s našimi dvojčaty mne inspiroval k tomu, abych se zapojila do tohoto projektu.
Kluci se narodili o měsíc dříve a téměř od začátku bylo jasné, že mají deficit v psycho-motorickém vývoji. Cvičila jsem s nimi několikrát za den Vojtovu metodu a když začali před svými druhými narozeninami chodit, myslela jsem, že máme vyhráno. Ale život pro nás připravil další překvapení, neboť jsme začali u Morgánka pozorovat autistické rysy a diagnostika ve 3 letech tuto naši domněnku potvrdila. U Damiánka se z původního opožděného vývoje řeči vyklubala těžká vývojová dysfázie a dysartrie.

Navštěvovali jsme mnoho odborníků i speciální školku, ale posun byl bohužel velmi pozvolný. Až v momentě, kdy jsme začali ABA terapii, nastal výraznější pokrok. Morgánek, který do té doby téměř nespolupracoval a žil si jen ve svém vlastním světě, se začal učit nové věci. Po letech stagnace je pro nás každičký úspěch velkým zázrakem a my jsme za něj s manželem velmi vděčni. Když vidím, jak si všechny tyto děti musí vybojovat každičké slovo, každičkou novou dovednost, v mých očích jsou to velcí hrdinové. Ráda bych se proto podílela na pozitivní osvětě a budování tolerance vůči 'jinakosti' v naší společnosti.

Vždyť každý z nás je naprosto jedinečný originál!

 

Kristina

členka správní rady

 

 

Gábina

zakladatelka

Jmenuji se Gábina Průšová a společně s rodinou žijeme v Kutné Hoře.

S manželem Martinem, dcerou Emou a synem Matyášem.

Náš šestiletý syn Matyáš trpí autismem druhého stupně (z celkových tří). “Osvědčené” a pojišťovnou hrazené metody, které mu mají pomoci integrovat se do běžného života, ale nefungují. „Doktoři mi řekli, ať to nechám být, že se můj syn Matyáš možná časem rozmluví, a možná taky ne...“  Rozhodla jsem se to nevzdat a po delším hledání jsem narazila na metodu ABA, která má výsledky. Není ale v Česku příliš známá, a tak je i pro mnohé lidi nedostupná.

Ráda bych pomohla rodinám v podobné situaci, v jaké je ta moje, a proto jsem se rozhodla metodu ABA, ale i celou problematiku Autismu zviditelnit.

A tak vznikl projekt Nadační fond ZE STEJNÝ PLANETY!